Ukraińskie jabłka w Europie

Ukraińska produkcja jabłek ciągle rośnie, wiele firm, takich jak Vinaigrette Ltd, pracuje nad promocją swoich wyrobów, mając nadzieję na zastąpienie polskich i włoskich konkurentów w UE na rynkach takich jak Wielka Brytania i Skandynawia.

Firma weszła na szwedzki rynek 3 miesiące temu. Jabłka są wysyłane pod nazwą „Organiks” w 1-warstwowych pudełkach w segmencie najwyższej jakości, sprzedający twierdzi że jabłka otrzymały tylko dobre opinie od swoich kupujących. Codziennie do dystrybutorów wysyłanych jest jedna do dwóch ciężarówek za pośrednictwem dystrybutorów. Vinaigrette wysyła obecnie 5 odmian do Szwecji; Gala Royal, Golden Delicious, Red Prince, Jonagold i Red Delicious.

Po dwóch latach negocjacji firma zaczęła również wysyłać swoje galowe jabłka do ASDA w Wielkiej Brytanii, które również wykazywały zainteresowanie Golden Delicious i Granny Smith.

Okres przygotowawczy, by wejść na rynek angielski to około 2 miesiące, aby przygotować pierwszą partię do eksportu ze względu na bardzo specyficzne wymagania: jabłka również musiały być wielkości 60-65 mm z 50% kolorem, zapakowane w drewniane kosze 330 kg. Vinaigrette zaczyna i zdobywa doświadczenie i chociaż nadal wysyła dostawy w tym roku, koncentruje się na kolejnym 2-3 sezonie (2019-2020)

Jabłka z Vinaigrette są sprzedawane pod marką ASDA „Grower Select” w torebkach 4 i 6-cio osobowych. Ich jabłka można znaleźć również na rynkach hurtowych i małych detalistach w Wielkiej Brytanii pod marką „Luka”.

Jednym z celów w przyszłości Vinaigrette  jest możliwość produkowania gotowych towarów, takich jak worki 4 i 6 sztuk, bezpośrednio z zakładu. Sami twierdzą że mają dużo pracy do wykonania, zanim będą gotowi, aby to zrobić, ale nadchodzące wystawy, takie jak Fruit Logistica 2018 i Gulfood 2018, pomogą im lepiej zrozumieć, jaki powinien być nasz następny krok, aby kontynuować naszą szybką ekspansję.

Świadczy to o tym że Świat nie śpi, Świat się rozwija, można nawet powiedzieć że świat pędzi do przodu. Czy ukraińskie owoce w przyszłości będą wybierane przez zachodnich kontrahentów? Czas pokaże.

źródło: freshplaza.com

Dodaj komentarz